Kézilabda NB II, Észak-Kelet rájátszás

2024.04.30. 10:34

"Senkit nem akarok megbántani, pedig kellene" – kifakadt a Tiszavasvári edzője

Mutatjuk az NB II Észak-Kelet rájátszásának legfrissebb eredményeit edzői nyilatkozatokkal, jegyzőkönyvekkel.

A Nyírbátor Vácon szenvedett vereséget

Fotó: Gazdag Mihaly

Nem túl sikeres hétvégén vannak túl vármegyénk NB II-es alakulatai. A hölgyeknél a felsőházban a Vitka SE hazai környezetbe remizett a Praktiker-Vác U21-eseivel, az alsóházban a Mátészalka szintén odahaza osztozkodott meg a pontokon a Mogyoróddal. Az Újfehértó KSZSE pedig nem tudta megismételni előz fordulóbeli teljesítményét és pont nélkül maradt a vendég Hevessel szemben. Férfiaknál a felsőházban a Nyírbátor Vácon kapott ki, ezzel Tréki Tamás legénysége továbbra sem szerzett pontot a rájátszásban. Az alsóházban Veresegyházán maradt alul a Tiszavasvári-SZIKE gárdája, edzőjük nem is hagyta szó nélkül a váratlan vereséget.

NB II., rájátszás
Női Észak-Kelet, felsőház
Vitka SE–Praktiker-Vác U21 32–32 (18–15)
Kisvárda, 40 néző, v.: Lámfalusi, Szemán. Vitka SE: Bágyi – Lakatos 1, Kónya 1, Repák D. 12/5, Vass 3, Repák V. 5, Haraszti 5. Csere: Farkas (kapus), Birta 3, Balogh, Veres 2, Békés. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 3/1.
Németh Tibor: – Végig fej-fej mellett haladt a két csapat. Úgy érzem az egyenlő erők küzdelmében mindkét alakulat rászolgált a döntetlenre.
További eredmények: Miskolc–Göd 31–29 (19–14), Hajdúböszörmény–Hatvan 22–39 (13–20).

Forrás: mksz.hu

Alsóház
Mátészalka–Mogyoród 24–24 (15–13)
Mátészalka, 80 néző, v.: Harsányi, Magyar. Mátészalka: Szórádi – Prokob R. 3, Durbák 1, Deme B. 2/1, Ábri, Drabik 5/1, László 7/3. Csere: Lőrincz (kapu), Bodó 1, Simon, Csépke 3/1, Prokob D. 2, Várudvari, Kisgyörgy, Tóth. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 14/6, illetve 4/4.
Drabik Péter: – Ellenfelünk nem okozott semmiféle a meglepetést, de a nyolc kihagyott hetes, és a számtalan elhibázott ziccer  sajnos szorossá tette a könnyen megnyerhető mérkőzést. Kár érte.
Újfehértó-KSZSE–Heves 18–26 (8–11)
Nagykálló, 45 néző, v.: Rácz, Rigó. Újfehértó: Barta – Filek, Szabó F., Pál, Bernáth, Papp, Lengyel. Csere: Horváth, Hruska, Szalka, Tomori, Ferenci. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 0, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 3/3.
Kelemen Gréta: – Sajnos a múlt heti mentalitás teljesen eltűnt erre a mérkőzésre. Az első 10 percben több kapufát találtunk, mint gólt. Az egész szezonunkra igaz ez a váltakozó teljesítmény. Sajnos a sok sérülés sem segít ennek stabilitásában. Remélem hétvégén visszatérünk a helyes útra.
További eredmények: Eszterházy U21–Salgótarján 29–28 (15–18), Füzesabony–DVSC U21 26–28 (17–13)

mksz.hu

Férfi, felsőház
Vác–Nyírbátor 29–22 (16–13)
Vác, 250 néző, v.: Pávlics, Sipos. Nyírbátor.: Felföldi – Albecz 2, Beregi 2, Mészáros 2/1, Bor 2, Tamás 6, Szedlacsek 7/2. Csere: Gadnai, Bulyáki (kapusok), Siket, Varga R., Lapos, Láng. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 4/3.
Tréki Tamás: – Kiváló első félidőt követően, a második félidőben elfáradtunk. Jó védekezést mutatott be a csapat, de a támadásainkba rengeteg hiba csúszott. Sajnos a szerencsével is hadilábon álltunk, számolatlanul lőttük a kapufákat. Gratulálok a csapatomnak, a múlt héten sok betegünk és sérültünk volt, de tisztességesen helytálltunk.
További eredmények: DVTK–Hajdúböszörmény 49–28 (24–12), Salgótarján–Hajdúnánás 35–24 (18–13), Gödöllő–Hajdúszoboszló.

Alsóház
Veresegyháza–Tiszavasvári-SZIKE 32–29 (16-14)
Veresegyház, 50 néző, v.: Hovány, Ubornyák. Tiszavasvári: Boczák – Balogh 7, Tuska 1, Csikós 6/1, Gazdag 2, Kórik 6, Bohács 1. Csere: Tóth (kapus), Kakócz 4, Orosz 2/2, Benyusz. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 20, illetve 14 perc. Hétméteresek: 10/7, illetve 3/3.
Türk Ferenc: – Az a helyzet, hogy néhányan nagyon sokat áldoztak és áldoznak fel azért, hogy Tiszavasváriban kézilabda legyen! Azt hiszem ezek az emberek megérdemelnék, hogy mindenki (a pályán és azon kívül is) segítséget nyújtson Nekik. Én személy szerint nagyon szégyellem magam azok miatt, akik nem így tesznek. Ezúttal alul maradtunk egy megyei szintű csapattal szemben, teljesen mindegy milyen módon. Voltak akik mindenüket kitették a pályára és ennyire volt elég. Ezúttal olyan embereket láttam szenvedni, akik nem ezt érdemlik. Senkit nem akarok megbántani, pedig kellene. Gratulálunk és sok valóra vált álmot kívánunk Kiss Olíviának.